Щоб Ваші троянди гарно росли та кожного року рясно цвіли, необхідно, перш за все, правильно висадити саджанці. У цій статті Ви дізнаєтеся, як це зробити.
Умовно розділимо весь процес посадки троянд на такі складові:
1. Вибір місця
2. Підготовка ділянки
3. Підготовка саджанця
4. Власне посадка
5. Післяпосадкові роботи
Вибір місця. Для троянд найбільш придатним місцем будуть ділянки, які гарно освітлюються протягом дня, добре прогріваються та захищені від холодних північних вітрів. Причому наявність сонячного світла, якщо не протягом цілого дня, то хоча б більшості – обов’язкова умова. Кількість світла буде напряму впливати на силу росту троянди, кількість і розмір квітів, здоров’я. В умовах достатньої кількості сонця троянди рідше вражаються борошнистою росою та іржею. І навпаки, якщо висадити троянду у повну тінь, то її пагони будуть занадто витягнутими, квітів буде мало або може взагалі не бути, рослина часто вражатиметься хворобами і поступово взагалі загине. Щодо ґрунту, то потрібно пам’ятати, що троянди дуже чутливі до надмірної вологості і будучи висадженими у місця із постійним надлишком води їх коріння може згнити через нестачу кисню. Крім того, такі місця взимку охолоджуються до нижчих температур, що є додатковим негативним чинником для зимівлі троянд. Важливою умовою є також відсутність постійних протягів. Взимку на таких вітряних місцях троянди гірше зимують, їх пагони висушуються і відмирають, тому варто підбирати більш-менш затишні місця.
Підготовка ділянки для троянди нескладна і фактично складається зі знищення багаторічних бур’янів. Якщо їх не виполоти до посадки, то потім із ними буде складніше боротися, не пошкодивши коріння куща троянди.
Підготовка саджанця. Куплені саджанці троянд бажано висадити у найкоротші терміни. Якщо ж у наступних кілька днів після придбання у Вас не буде змоги це зробити, то необхідно покласти їх у прохолодне і темне місце. Перед висаджуванням саджанці троянд потрібно витягнути з поліетиленової зовнішньої упаковки, а потім обережно розмотати чорну стрейчеву плівку. Після цього необхідно замочити кореневу систему саджанців у воді або стимуляторі коренеутворення.
Посадка троянди. Викопайте ямку такого розміру, щоб коренева система могла вільно там поміститися та мала запас місця для росту. На дно для кращого дренажу бажано насипати гравію. Розмістіть саджанець троянди у ямці та починайте засипати землею, обережно ущільнюючи кожен шар. Можна полити саджанець між шарами землі, зачекати поки вода повністю вбереться, а потім засипати наступним шаром. Необхідно запам’ятати кілька важливих моментів:
• Місце окуліровки (щеплення) повинно бути сховане від сонячного проміння, тому необхідно нагорнути невелику гірку землі на основи пагонів після посадки
• Після поливу ґрунт із рослиною дещо просяде, враховуйте це, вибираючи глибину посадки троянди
Післяпосадкові роботи. Троянди дуже гарно реагують на підживлення, тому якщо Ви не вносили добрива під час посадки, то рекомендується використати добрива, спеціально розроблені для троянд, вони продаються у садових центрах та інших спеціалізованих магазинах. Або можна застосовувати органічні добрива (перепрівший компост тощо).
Плетисті троянди потребують опорної конструкції, тому для посадки вибирайте такі місця, де є можливість їх встановлення. В ролі такої конструкцїі часто використовують також альтанки, арки тощо.
Троянди не можна поливати удень, якщо це зробити, то земля навколо куща стане суцільною корою, що унеможливить доступ кисню до коренів. Найкраще поливати під корінь увечері, тоді вода вбереться землею по початку спеки наступного дня. Намагайтеся не намочити листя під час поливу! Мокре листя – це крок до борошнистої роси.
Після посадки упакованих саджанців троянд необхідно вкоротити гілки на 1,5-2см. Якщо ж на кінці гілки є маленькі бруньки, що проснулися, то обрізати цю гілку не потрібно.
Що ж, прочитавши цю статтю, тепер Ви точно знаєте, як правильно посадити саджанець троянди.