Зимові роботи

Зимові роботи

Зима – це не лише період відпочинку для рослин, а й вдалий час для проведення деяких сезонних робіт. Всі роботи рекомендується проводити надзвичайно обережно, оскільки через низькі температури гілки рослин є більш ламкими і є підвищений ризик їх пошкодження. Що ж, розглянемо перелік зимових робіт у саду.

 

1.    Зібрати і винести за межі саду плоди, що залишилися на деревах, а також коло них. У них можуть завестися бактерії та грибки і вони можуть стати джерелом хвороб. Крім того, важкі плоди (наприклад яблука), що залишилися на деревах, взимку можуть спровокувати пошкодження тонких гілок, на яких вони розташовані.

2.    Оглянути дерева на предмет зараження омелою та видалити заражені гілки, які потім необхідно спалити.

3.    Виявити, зібрати та знищити зимові гнізда шкідників, якщо такі будуть.

4.    Оглянути і за потреби поправити захист (обмотування, сітки) стовбурів молодих дерев, щоб до них не дісталися зайці. Варто відзначити, що ці тварини можуть з легкістю знищити молоде дерево повністю, тому до цього питання варто підійти дуже відповідально.

5.    У відлигу варто побілити вапном стовбур і товсті гілки для запобігання розтріскування кори на сонці, якщо така процедура не була проведена при підготовці саду до зими, або ж вапно вже частково зникло.

6.    Взимку можна здійснити обрізку сухих та хворих гілок плодових дерев. Потрібно використовувати садовий вар для замащування місць зрізу.

7.    Видалити непотрібну поросль, що росте із коренів дерев.

 

1.    У кінці зими можна провести планову обрізку кущів ягідних культур, видаливши старі, пошкоджені, занадто низько розташовані гілки, а також ті, які ростуть у центр куща. Окрім такої санітарної обрізки потрібно, ще здійснити формування куща (нормування довжини пагонів, їх кількості та розташування).

2.    Виявити, зібрати та знищити зимові гнізда шкідників, якщо такі будуть.

3.    Якщо на кущах залишилися залишки незібраних плодів, то їх потрібно зібрати та знищити.

 

1.    Потрібно оглянути троянди. Якщо для їх захисту від морозу було насипано земляну гірку на основи пагонів, то потрібно при необхідності підсипати землю, оскільки вона могла просісти та залишити рослину без захисту. Якщо використовувалася тирса чи інші подібні матеріали, то необхідно переконатися, що там немає гризунів, які могли влаштувати гніздо.

2.    Перевірити вологість ґрунту у ємності зі штамбовими трояндами, які зберігаються у приміщені. За необхідності полити, але не заливати надмірно.

3.    Можна провести обрізку декоративних кущів (окрім бузку та форзиції, які обрізаються після цвітіння).

 
Ось список найбільш актуальних зимових робіт у саду, які можна виконувати вже зараз. Не забувайте: від Вашої турботи залежить краса та продуктивність Вашого саду. А ТОВ Декоплант залишається тільки побажати успіхів усім садівникам та квітникарям!
5.00 3